top of page
Vyhľadávanie

Zlato z majstrovstiev Slovenska U20

  • May 3
  • 2 minút čítania

Z juniorského šampionátu vezieme domov zlato a bronz!

 

Uplynulý víkend hostila Rimavská Sobota majstrovstvá Slovenska juniorov (U20). 8-členná výprava corgoňov vezie domov zlato zásluhou Michaely Šebökovej a bronz zásluhou Adama Viskupa!


V sobotu sme štartovali vo voľnom štýle chlapcov a dievčat. Náš klub reprezentovalo 7 juniorov a 1 juniorka. Spomínaná juniorka Michaela Šeböková (68 kg) získala pre náš klub jediné zlato. Vo svojej kategórii mala iba jednu súperku, ktorá jej zo zdravotných dôvodov zápas vzdala.

Druhú medailu vybojoval Adam Viskup (65 kg), ktorý si po bilancii dvoch výhier a dvoch prehier odniesol bronz.

Na bodované priečky sa prebojovali aj Matej Jambrikovič (92 kg) a Dávid Globan (70 kg), ktorí obsadili 5. miesto.

Na druhý deň v gréckorímskom štýle štartovala pätica Corgoňov, no na medaily nedosiahli. V boji o bronz ťahali za kratší koniec Matej Jambrikovič (87 kg), ktorý skončil na 4. mieste, a Marko Ochotnický (72 kg), ktorý obsadil 5. miesto.

Na 5. mieste sa umiestnili aj Šimon Greguš (67 kg) a Samuel Kóňa (82 kg).

Tieto majstrovstvá nám ukázali nedostatky, na ktorých musíme pracovať, ak chceme dosahovať lepšie výsledky. Veríme, že tvrdou prácou sa nám to podarí.

Ďakujeme za reprezentáciu mesta a klubu!

Výsledky:

Voľný štýl:

●     65 kg – Adam Viskup: 3. miesto

●     70 kg – Marko Ochotnický: vypadol

●     70 kg – Šimon Greguš: vypadol

●     70 kg – Dávid Globan: 5. miesto

●     79 kg – Dávid Kollár: vypadol

●     79 kg – Samuel Kóňa: vypadol

●     92 kg – Matej Jambrikovič: 5. miesto

●     68 kg – Michaela Šeböková: 1. miesto

Gréckorímsky štýl:

●     67 kg – Šimon Greguš: 5. miesto

●     72 kg – Marko Ochotnický: 5. miesto

●     72 kg – Dávid Globan: vypadol

●     82 kg – Samuel Kóňa: 5. miesto

●     87 kg – Matej Jambrikovič: 4. miesto



 
 
 

Komentáre


bottom of page