top of page

3 Majstrovské tituly pre mladších žiakov

Updated: Dec 30, 2021Omladina zápasníckeho klubu Corgoň Nitra vycestovala do Rimavskej Soboty kde domáci oddiel usporiadal majstrovstvá Slovenska ml. žiakov a žiačok vo voľnom štýle. V konkurencii 138 pretekárov z 20 oddielov podali Corgoni pekné výkony a domov si odnášajú 3 majstrovské tituly. Prvé miesto v kategórii chlapcov získal Matej Jambrikovič  ktorý s prehľadom vyhral váhu do 73 kg keď všetkých súperov položil na lopatky. V dievčatách ho napodobnila Michaela Šeböková do 57kg a obhájila majstrovský titul z minulého roka. O tretí titul sa postarala vekom ešte prípravkárka Emma Müllerová vo váhe do 47 kg ktorá tak isto nedala šancu svojim súperkám.    


Umiestnenie ďalších Corgoňov: 2 miesto Adam Poljak/35 kg/ a Lukas Jesenský/62kg/

3 miesto Michal Polakovič /62kg/ a Tamara Michalíková /57kg/, 5 miesto Šimon Vančo 6 miesto Michal Müllner /44kg/  /62kg/, 7 miesto Marko Ochotnícky /37kg/, 9 miesto Ján Lajš /37kg/, 11 miesto Aurel Švec /44kg/, 12 miesto Ivan Krošlák /44kg/.V hodnotení oddielov skončili Corgoni na piatom mieste a dievčatá sa stali najúspešnejší kolektívom na Slovensku.


S výsledkami sme spokojní, očakávania naplnili naši favoriti ziskom titulov. Príjemne nás prekvapili svojim výkonom a umiestnením na stupňoch vekom ešte prípravkári Poljak a Jesenský. Smolu mal Polakovič ktorý nedotiahol dobre rozbehnutý zápas s neskorším víťazom svojej váhy v prípade víťazstva by sa stretol vo finále s Jesenským o titul. Druhým smoliarom bol Müllner ktorý sa taktiež chybami pripravil o lepšie umiestnenie.

Prísľubom do budúcnosti je že z 13 najmenších Corgoňov  boli 7 vekom ešte len prípravkári ktorí budú v tejto vekovej kategórií zápasiť ešte 2 roky. Tréner – Kmeť, Zámočník


35 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page